fbpx
Międzynarodowy Dzień Ślimaka w Krasinie

24 maja 2019 – Międzynarodowy Dzień Ślimaka na Farmie Ślimaków

24 maja serdecznie zapraszamy do Krasina. Tamtejsza EkoFarma „Snails Garden” – jeden z Gościńców Kanału Elbląskiego i Jezioraka – po raz kolejny organizuje Dzień Ślimaka. To doskonała okazja, by poznać tego ciekawego zwierza. Ślimak kojarzy nam się przede wszystkim z kuchnią francuską, a tymczasem w Polsce znany był już w XVII wieku. To właśnie z tego okresu pochodzą pierwsze polskie przepisy na dania z tych bezkręgowców. Wydana w 1682 roku książka kucharska „Compendium Ferculorum” zawiera aż 6 przepisów ze ślimaków, a tylko 2 z wieprzowiny.

Właściciele Snails Garden – Mariola i Grzegorz Skalmowscy od wielu lat przypominają Polakom, że ślimak to staropolska tradycja. Prowadzą hodowlę ślimaków, organizują szkolenia dla przyszłych hodowców i imprezy dla całych rodzin. Karmią gości w Bistro Ślimaka oraz produkują doskonałe kosmetyki ze śluzem ślimaka. Ich EkoFarma to dziś jedna z atrakcji turystycznych na Szlaku Kanału Elbląskiego. Nie sposób nie wspomnieć, że Bistro Ślimaka należy do sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmii i Mazur.

Tak wyglądał pierwszy Dzień Ślimaka w Krasinie 6 lat temu.

Wizyta w Krasinie podczas Święta Ślimaka będzie okazją, by poznać szlak ślimaka. Zaczniemy naszą podróż w czasie od starożytnej Grecji (już Afrodyta korzystała z dobroczynnych właściwości kosmetycznych ślimaków). Następnie zajrzymy do mrocznych kuchni średniowiecznych klasztorów, gdzie ślimak uznawany był za danie postne. Przypomnimy również kuchnię staropolską, w której można znaleźć wiele inspirujących przepisów. A to wszystko w jedynej w swoim rodzaju farmie ślimaków na Mazurach, nad Kanałem Elbląskim. Dzieci mogą wziąć udział w wyścigach ślimaków, odwiedzić minizoo i przeuroczą owieczkę Basię, panie poznać ofertę kosmetyków, a wszyscy odwiedzić Muzeum Ślimaka, spotkać największego lądowego ślimaka na świecie i skosztować przysmaków przygotowanych z lokalnych mazurskich produktów. Aktualne menu Bistro Ślimaka

Zachęcamy do odwiedzin w Krasinie, to tylko 1,5 km od Pochylni Oleśnica i tylko 5 minut od trasy S7 (zjazd na węźle Pasłęk Południe)

  • Bistro Ślimaka

Trasa

Twoje położenie: Użyj mojej aktualnej lokalizacji

Scroll to top